Hüseyin Toprak'ın ölümünün 20'inci yıldönümü


Bu makale 2015-06-07 14:25:01 eklenmiş ve 992 kez görüntülenmiştir.
Nejat TOPRAK

Bugün, sevgili babam Hüseyin Toprak'ın ölümünün 20'inci yıldönümü, öyle çok özlüyorum ki... Allah rahmet eylesin, mekanın cennet olsun canım babam.

 

KAÇAK
İlçemizdeki Barbaros ve Atatürk ilk okullarıyla Bulancak orta okulu tatil olmuş, lise için Giresun’a veya Trabzon’a gidenler geri dönmüştü. Okullar tatil olunca ailelerin çoğu Bektaş yaylasına veya köylerine taşınmaya başlamıştı. 
Ben o yıl orta ikiye geçmiştim, karne alalı on beş gün kadar olmuştu. Şehirde kalan öğrencilerin bazıları terzi, berber, marangoz gibi yerlere çırak veril-miş, çoğu da yakın çevrede, denizde yazın tadını çıkarıyordu. Aileler söz dinlemeyip kaçan çocuklarını bulmak, kontrol altında tutmak için büyük çaba harcıyordu. 
Ben kendime babamı örnek almıştım, Babam, Birinci Dünya Savaşı yıllarında, henüz bir yaşındayken yetim kalmış, zor şartlarda büyümüş, şoförlük öğrenmiş ve ailesini geçindirebilmek için çok çalışır olmuştu. Ailemin tek umudu bendim; beni okutup adam etmek en büyük emelleriydi. Ben de aileme layık olabilmek için çabalıyor, büyük hayaller kuruyordum...
O gün babamla, ilçemizin tek meydanından geçip evimize giden dar yolda ilerliyorduk. Karşıdan babamın bir tanıdığı göründü. Yaklaşınca, babamın elimi sıkı sıkı tutuşundan anlam çıkararak;
- Kaçak mı Hüseyin emi? dedi.
Babam elimi biraz daha sıkıp, bana bakarak; 
- Yoo, hayır, kaçak falan değil, dedi.
O yine ısrar etti;
- Kaçar bunlar kaçaaar.
- …………
Elleriyle selamlaştılar, geçiştik. Babam bana gülümseyerek;
- Baltayı taşa vurdu, çocukların çoğu haylazlık peşindeyken, bizim birlikte ikindi namazından döndüğümüzü nerden bilecek, dedi. 
Bir kez daha birbirimize gururla baktık, babam elini omzuma attı. Artık karşıdan görünen mutlu yuvamıza doğru sanırım uçuyorduk. 
(YAŞARKEN kitabımdan)

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Bulancak Haber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
sex shop

sex shop istanbul   sex shop   seks shop   usa sex toys   seks shop istanbul   seks shop istanbul   seks shop istanbul   vibratör   realistik penis   realistik vibratör   gay sex shop   bdsm   anal vibratör   belden bağlamalı   strapon   zenci vibratör   sex makinesı   pet shop   iç giyim   jartiyer iç giyim