Allah Sonumuzu Hayır Etsin!


Bu makale 2018-08-09 11:18:03 eklenmiş ve 8183 kez görüntülenmiştir.
Ercan TARI

Piyasalardaki dalgalanmanın,iniş ve çıkışların bizleri ne denli etkilediğini hissetmeyen yoktur diyeceğim ancak doların artmasına banane diyen,bizim işimiz türk lirasıyla diyen bir güruh da çoğunlukta.

 

 

Sorarım onlara bulunduğumuz coğrafyada neyle ısınıyorsun,kömürle,ee kömürü o gün ki dolar kurundan türk lirasına çevirip almıyor musun kardeşim,yani bu demek oluyor ki ısınma ihtiyacımız dövizle. Son 6 ay içerisinde,ev fiyatlarından tutun da,temel besin maddeleri dahil olmak üzere %25-30 bir zam yansımadı mı,bunu nasıl hissetmezsiniz çarşıda pazarda? Alım gücünüz 1600 liralık asgari ücretle nasıl artıyor,ben 2 ay önce 4 liraya aldığım suyu şu anda 6 liraya alıyorum,2 hafta önce 3360 liraya alacağım 2.5 ton kömürü bugün 3668 liraya alıyorum,ekonomi kırmızı alarm veriyor,hakkımızda hayırlısı olsun demekten başka bir şey elden gelmiyor!

 

 

FINDIK konusu ise bambaşka bir muamma,bölge halkının neredeyse tek geçim kaynağı Dünya üretiminin %70’ini tek başına elinde bulunduran Türkiye ama fiyatı belirleyen elin gavuru,fındık sezonu başladı fındığa fiyat açıklayan tek bir kurum yok,seçim çalışmalarında kimsenin mağdur edilmeyeceği,fındık üreticisine gereken destek,fındığa gereken fiyat verilecek deniyordu,ee ne oldu da ses kesildi,TMO’dan çıt çıkmıyor,siyasilerden ise net adımlar,söylemler gelmiyor,tüccarlara gün doğacak belli ki…

 

 

CHP’ye değinmeden de geçemeyeceğim, Ülkenin ana muhalefeti,kemikleşmiş bir oy kitlesiyle ve koltuk sevdalarıyla muhalefet olmaktan öte gidemeyen,değişimi savunan ancak fiiliyata dökemeyen,ideolojisinden her geçen gün uzaklaşan,seçmen kazanmak adına hamleler gerçekleştirmesi gerekirken kendi kendini yıkıyor.Haftalardır 1250 delegeli parti saya saya imzaları bitiremedi,o başka bir şey söyledi,öteki başka bir şey,partiye verilen zarar kimsenin umurunda değil,belli ki herkes koltuk sevdasında,1250 oyu sayamayan,koltuk sevdalısı bir partiye,fikir-proje üretmesi gerekirken,kendi içinde bir bütünlüğü sağlayamayan partiye kim oy verir?

 

 

2018 Üniversite sınav sonuçlarına göre 1 milyon 877 bin 568 adayın ortalama doğru cevap sayıları:
Matematik 40 soruda,ortalama 3,923, 
Fizik 14 soruda,ortalama 0,467 
Kimya 13 soruda,ortalam 1,109 
Biyoloji 13 soruda,ortalama 1,669
Yeni Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk hocadan çok umutluyum, eğitim de başarı grafiğinin pozitif yönde artış göstereceğine inanıyorum,inanmak istiyorum.

 

 

Yöremizin bir gerçeği de ateşli silah kullanımı,silah sıkmanın zevki,keyfi olmaz! Yapmayın,etmeyin,geçtiğimiz hafta dede ve torunu,öncesinde genç bir kızımız,düğünlerde,törenlerde keyfe keder ateşlenen silahlar yüzünden yaralandılar,daha kötüsü de olabilirdi,bugün olmadı ama yarın mutlaka olacaktır.O yüzden etrafa tehlike saçmayacak,çocuklarımıza kötü örnek olmayacak şekillerde eğlenmeyi öğrenmeli ve bu konuda artık bilinçlenmeliyiz.

 

 

Haftaya görüşünceye dek,hoşçakalın…

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Bulancak Haber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi