Başkan Yakar; “kaybeden siz olursunuz” dedi.


Bu makale 2016-10-11 00:19:37 eklenmiş ve 2039 kez görüntülenmiştir.
Mehmet YAŞAR

Tam bir fiyasko

 

Modern ve Sosyal Belediyecilik Vizyon ve Misyon sahibi olmak gerektirir.

 

Elbette kar ve zarar hesap yapılır. Fakat bir Belediye Başkanı bir il veya ilçesini Sosyal ve Kültürel alanlarda yükseltmeli ve yüceltmesini de iyi bilmelidir. Yaşadığı ve yöneticisi olduğu il veya ilçede modern çağa uygun bir şekilde dizayn etmesi gerektiren kararlarda eğer izin vermezseniz bana ne diyemesiniz.  Hele ki, 10 yıl buraya hizmet gelmez hiç diyemez siniz!...  

 

Belediye Başkanı sorumluluk alanında projesini ortaya koymalı yapacağı çalışmanın kamuyararına ve insan sağlığını tehdit edecek ünsurlar olmadığını işinde uzman kişilerle halka anlatmalıdır. Hatta ve hatta halkı hiç bir şey bilmiyormuş gibi karşısına hiç almamalıdır.

 

Eğer bir hizmet yapılması gerekiyorsa o hizmeti en uygun ve en güzel bir şekilde fizibilite çalışması yaparak o dönemler de nasıl ki insanlardan uzak ve en uygun yer bulduysa şimdi de bu şehri yöneten sizler bu şehir içinde kalan trafolara en uygun ve insandan uzak yerlere taşımanız gerekmektedir. Bu sizin göreviniz dir. Bana ne diyecek, ben söylemiştim diyecek hakınız yoktur.

 

Belediye Başkanı konuşmasına davetiye göndererek çağırdığım mahalle sakinleri derken her ne kadar biz Bulancak Mahallesi’nde oturuyor olsakta, davet de edilmediysek te bu şehirde yapılacak güzel çalışmalarda bizlerde olmalıyız. Tam tersi yanlış olanlara da sessiz kalmamalıyız düşüncesiyle orada bulunduk.

 

Keşke gitmez olaydık. Tam bir fiyasko!.. Bu düşüncelerle gittiğimiz ve daha ilk söz alanın bir amıgo havasında ortamı germesi ve gereksiz yere halkın istemediği trafoyu sırf Belediye Başkanı istiyor diye şarlatanlık yapması yuh dedirtti. Belediye Başkanlığının hazırladığı Bulancak’ın ana girişi niteliği taşayan bir yerin önemini bilmeyenler Bulancak’ın ne kadar plansız ne kadar programsız ve ne kadar özensiz bir şekilde adı istişare ama kendim çaldım kendim söyledim mantığıyla yönetildiğini bir kez daha göstermişlerdir.

 

Heleki bir Belediye Başkanı eğer buraya şehrin tam ortasına Bulancak’ın ikinci ana girişi olan ve ikinci meydan niteliğ taşıyan bölgesine trafo koymazsanız bir daha buraya 10 yıl gelmezler demesi de bir o kadar düşündürücü ve akıl almazdı. Başkan Yakar , “izin vermezseniz siz kaybedersiniz” diyebiliyor ise bizi kim yönetiyor dedirtten istişare toplantısı tam bir fiyasko ile sonlanmıştır.

 

Ayrıca ticari zihniyetle baktığı Cumhuriyet parkina ve eski Cezaevi karşısında ki tuvaletinin de 3 daire karşılığı Belediyeye  kazandırdım sözlerine diyecek bir kaç sözümüz var ama, şimdi 10 yılımızı kurtarmamız gerekli diye düşünüyorum. Onlar yerinde duruyor.

 

Son olarak ta bulancakhaber.net Türkiye de ki Ohal’in Bulancak’ta hem ohal hem de kaymakamsız olmasının Giresun’un en büyük yüzölçümü ve nufüsüna sahip olan bir ilçenin nelerle uğraştığını görmek içimizi acıttığını da belirtmeden geçemeyeceğim.  

 

 Ana muhalefet patileri Cumhuriyet Halk Partisi, Saadet Partisi, Milliyetçi Harekat Partisi sesimizii duyan var mı?....

 

 

Oy Bulancak bulancak, bu kadar da mı sahipsiz kalacak?....

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Bulancak Haber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi