AK PARTİ BULANCAK İLÇE BAŞKANI GÜVEN TAZELEDİ.


Bu haber 2020-10-07 12:42:58 eklenmiş ve 7051 kez görüntülenmiştir.

 

Bulancak Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Necati Yıldırım yeniden seçildi.

 

AK Parti Bulancak İlçe Başkanlığının 7. Olağan kongresi 06 Ekim 2020 Salı günü Bulancak’ta gerçekleşti.

 

Adalet ve Kalkınma Partisi Bulancak İlçe Başkanlığının 7. Olağan kongresine Giresun Milletvekili Kadir Aydın, İl Başkanı Kenan Tatlı, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, il ve ilçe yöneticileri, vatandaşların ve siyasi parti temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Bulancakhaber.net olarak davet edildiğimiz kongre öncesi Bulancak İlçe Başkanı Necati Yıldırım’ın kongre öncesi yaptığı konuşmada şunları söyledi. 

 

 

 

 

Sayın Divan, Saygı Değer İl Başkanım, Değerli Milletvekillerim, Belediye Başkanlarım, Partimizin Değerli Üyeleri, Hanımefendiler, Beyefendiler, Sevgili Bulancaklılar, Sizleri En kalbi muhabbetimle, hasretle selamlıyorum.

 

Bulancak Ak Parti İlçe Başkanlığımızca düzenlenen 7. Olağan Kongremize hepiniz hoş geldiniz.

 

2001 yılından beri bir heyecanın, bir sevdanın, büyük bir aşkın peşinde koştuk, koşuyoruz. “ Aşk ilen koşan yorulmaz” parolasıyla bizlere bu yolu açan, Türkiye Siyasetinin uzun adamı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı huzurlarınızda saygıyla anarak konuşmama başlamak istiyorum.

 

 

Değerli Kongre üyeleri, Bu davanın, bu büyük başarıların gizli kahramanları olan hanımefendiler beyefendiler ve sevgili genç kardeşlerim.

 

2017 yılında sizlerle beraber devraldığım bu ilçe başkanlığı görevimi bu güne kadar ulaştırabilmenin memnuniyetini yaşıyorum. Önce Yüce Mevlanın izniyle, sonra sizlerin büyük mücadelesiyle başarılı diyebileceğimiz bir süreci hep beraber atlattık. Bu nedenle, önce allaha hamd ediyor, sonra sizlere teşekkür ediyorum.

 

Bildiğiniz üzere, Teşkilat olarak son üç yılda bir genel, bir yerel iki seçim atlattık. 23 Haziran 2018’de Sandıklardan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı %52 lik bir galibiyetle çıkaran partinin temsilcileri bizlerdik.

 

Bu seçim,,                                                                                                    gecesini gündüze katıp yorulmak nedir bilmeden çalışan teşkilatlarımızın eseriydi.

 

Çok geçmeden bir yıl sonrasında Yerel Seçimler için üç ayrı bölgede, Bulancak merkezinde, kovanlık ve aydındere beldelerimizde yeni bir seçime girdik. Yine teşkilatımızın gayreti ve vatandaşın tercihiyle Bulancak İlçemizdeki üç ayrı belediyemizin alnından ak parti yazısını sildirmedik

 

Biliyorsunuz ki Teşkilatlar sadece seçim zamanı var olan, sadece seçim vakitlerinde sahalarda olan bir merkez değil artık. Benden önce bu kutlu görevi yapan ilçe başkanlarım gibi Kasım 2017’den beri, Tüm kadrolarımızla vatandaşın derdi ile dertlenmek mevzusunu bir görev bildik.  Göreve geldiğimiz günden beri. Her ne görüşte olursa olsun, her ne cemiyette durursa dursun, insanı insan bilerek insana hizmeti nimet bildik.  İşte gayemiz Allah’ın rızasıdır sözü de bunun için…

 

Göreve geldiğimiz günden bugüne mahalli idare birimleriyle, belediye başkanımızla, il teşkilatımızla, milletvekillerimizle koordineli olarak çalıştık, gidilmedik köy, hizmetin ulaşmadığı mahalle kalmayana kadar bu gayretimiz devam edecektir.

 

Tabi ki bu çalışmalar Belediye başkanımız, milletvekilimiz ve teşkilatımızın arasındaki uyumun eseridir. Bu hususta Milletvekilimize İl Başkanımıza ve Belediye Başkanlarımıza Teşekkür etmek istiyorum

 

Değerli Arkadaşlar, sevgili yol arkadaşlarım.,

Ak Parti, Türkiye’de o eski siyaset anlayışını yıkmış ve bu alanda yeni bir çağ açmış partidir. Uzun yıllar, siyaset meydanlarında konu olan, geçmişteki hayat standartları, sağlık imkansızlıkları ve binbir çile dolu hikaye gitmiş, yerine plan yapan, oynanan oyunları ve kurulan tuzakladı bozan, milletin refahını düşünen bir siyasi akıl gelmiştir.

 Bu siyasi akıl, 81 il de çağ açan belediyecilik anlayışıyla, sağlık reformuyla, insana hizmetiyle gönüllerde taht kurmuştur.

Geçmişimizi, siyasi tarihimizi ve Türkiye siyasetine kazandırdıklarımızı hepiniz çok iyi biliyorsunuz.

 

Yıllardır bu davanın aşkıyla koşuyoruz ve bugün de tekrardan Durmak Yok Yola Devam diyoruz...

2023 yılına yaklaşırken gördüğüm bu tablo, Üreten, gelişen ve dünya siyasetinde söz sahibi olan Türkiye’nin geleceği bizleri çok mutlu ediyor.

 

Bugün Türkiye yerli imkanlarla doğalgaz yatağını bulan bir ülkedir.

Umuyorum ki bu kaynak arayışımız ülkemiz adına daha güzel sonuçlar verecektir.

 

Bundan yıllar önce bir konferansta Dönemin Enerji bakanı Hilmi Güler’e bir soru yöneltmiştik. Değerli Bakanım, Allah bu yerin altına perde duvar mı ördü, tüm komşularımızda Petrol, Doğalgaz var bizde neden yok diye sorduğumuzda Bakan, Biz göreve geldiğimizde ülkenin %50 sini yönetebilmenin hayalini kuruyorduk. Öyle ki devlet %20lik bir hükme bile sahip değildi. Petrolün olduğu yerde terör, terörün olduğu yerde petrol vardı. İşte bu yüzden Türkiye’nin enerji ihtiyacı bir türlü karşılanamadı. Eskiden yabancı şirketlere yaptırılan kaynak arayışı bugün yerli ve milli imkanlarımızla yapılıyor.

 

Değerli Arkadaşlar.,

Dünyanın leşçi ak babalarının üşüştüğü Akdeniz’de egemenliğimizi korumanın hesabını yaparken, bu milletin oradan çıkacak olan 1m3 doğalgaz hakkını da kimseye yedirmeyeceğiz,

 

DAHA DÜN,

Kendi karakolunu, kendi evlatlarını,

üç beş teröristten koruyamayan TÜRKİYE;

ŞİMDİLERDE,

Suriye’de soydaşını, Libya’da Dindaşını,

Azerbaycan’da da, Gardaşını koruyor.

Bütün bunların yanı sıra,

Akdeniz’de tek başına CİHANA kükrüyor...

 

 

DOSLARIM; Fatih’in İstanbul’un surlarını yıkmak için kullandığı topları ateşleyen irade, BİZDİK!

Kanuni’nin Mohaç Meydan Muharebesinde düşmana hücum ettiği gürzü tutan el, BİZDİK!

19 Mayıs 1919'da Samsun'a ayak basan düşünce, BİZDİK!

Davos’ta dünyaya meydan okuyan  o koca yürek, BİZDİK!

Mehmetçik Suriye’ye girdiğinde; çocukların yüzlerinde açan gül, BİZDİK!

BarışPınarıHarekatı sonucunda, çocukların gözlerindeki umut ışığı, BİZDİK!

Ayasofya’yı  ibadete açan o koca yürekli hünkar, BİZDİK!

Dünya beşten büyüktür diyen O yiğidi bağrından çıkaran ülke BİZDİK!

 

Allah’ın izni ile 2023 yılına ulaşırken tıpkı iha ve siha da olduğu gibi kendi doğalgazımızı kullanacak, kendi otomobilimizi üretip yollarda görecek, Türkiye’nin bulunduğu her masada söz sahibi Türkiye’dir diyeceğiz.

Değerli Kongre Üyeleri ve sevgili Bulancaklılar,

Konuşmamı bitirirken, Bölgemizde ve ilimizde ekonominin lokomotifi olan ve her dönem iktidarımız ve biz bölge siyasetçileri için bir sorun olan Fındık Meselesinde taban fiyatı vatandaşın beklentilerinden bile daha yüksek belirleyen Reisimize, Tarım Bakanımıza ve doğru zamanda, doğru yerde tecrübesiyle bu sorunu çözen milletvekillerimize vatandaşımız adına teşekkür ederim.

 

Geçtiğimiz aylarda yaşanan sel felaketinden sonra Reisimiz ve Bakanlarımız ilimize gelerek devletin tüm imkanlarını seferber etmişti. Bu hususta öncelikle ölenlerimize ve şehitlerimize rahmet diliyorum sonra da bu çalışmada öncü olan, Reisimiz, bakanlarımız ve

Milletvekillerimize teşekkür ediyorum.  

 

 Tüm dünyanın etkilendiği salgın sürecinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Bu zorlu dönemde mücadele veren sağlık çalışanlarımıza gönülden minnetlerimi sunuyorum.

 

 

Son olarak Kasım 2017’de bu görevi devraldığımızda hizmete bizlerle başlayan yönetim kurulumun üyelerine, Dinamik ve heyecanlı gençlik Kollarına ve Kadın Kollarına bugüne kadar gösterdikleri mücadele için teşekkür etmek istiyorum.

 

Yeni yönetimimizin üyelerine de başarılar diliyorum.

 

Bugün buraya iştirak ederek bizleri onurlandırdınız bunun için hepinize teşekkür ediyorum.

 

Sağolun varolun, Allah’a emanet olun” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ETİKETLER : AK PARTİ BULANCAK İLÇE BAŞKANI GÜVEN TAZELEDİ bulancak haber giresun haber bulancak giresun necati yıldırım
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Bulancak Haber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi