CAMİ YAPMA ve YAŞATMA


Bu haber 2020-09-12 15:30:11 eklenmiş ve 8589 kez görüntülenmiştir.

Orta Camii’nin çehresi değişiyor derken projeniz bu muydu? Bu ve benzeri görüntüleri bulancakhaber.net olarak birçok defa kaleme almış ve hatta camiler diyanetin mi, yoksa cami yapma ve yaşatma derneklerinin mi diye defalarca sormuştuk.

 

7 Haziran 2017 Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar’ın söyledikleriyle şimdiler de yapılanlar arasında çok fark var.

 

 

 

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar;

 “İlçemizin en büyük ve cemaat açısından en yoğun camilerinden olan Orta Camii’nin kapısında bulunan ev ve arazi yıllarca sorun olmuştu. Yaptığımız görüşmeler sonucunda 450.000,00 TL karşılığında gönül rızası ile bu alanın tapusunu aldık. Camimize, cemaatimize ve ilçemize hayırlı olsun. Çözülmeyen, sıkıntı olan sorunları aşmanın onurunu yaşıyoruz. Bu alana camimize yakışır alanlar, tesisler ve ücretsiz tuvaletler yapacağız” şeklinde basına demeç vermişti.

 

Gel gör ki; şimdilerde Orta Cami arazisinde tuğla yığınları dikkatimizden kaçmadı. Cami yapma ve yaşatma derneğinin ihale ile bu alana çay ocağı yaptığı iddiaları halk arasında dolaşır oldu. Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar için o arazi satın alındığı tarihten bu yana ne değişti bilmiyoruz ama yapılan bu girişimlerden haberi var mıdır? Bunu da merak etmiyor değiliz.

 

bulancakhaber.net’in objektiflere yansıyan en son görüntüde beton ve tuğla ile birlikte yapı yapılmaya başlanıyor. Buraya ne yapılacağına dair açıklama Bulancaklılara Belediye Başkanı tarafından mı yoksa Cami Yapma ve Yaşatma Derneği üzerinden mi yapılır bilmiyoruz. Ama bir an önce beton ve tuğla yığınının ne için kullanılacağının Bulancaklı ile paylaşılması gerektiğine inanıyoruz.

 

 

bulancakhaber.net olarak daha önceleri söylediğimiz ve her defasında söylemekten çekinmeyeceğimiz; Bulancak genelinde bulunan tüm mevcut Cami Yapma ve Yaşatma Derneklerini cami cemaatinden para kazanmaya değil, camisinin çevresini korumaya, ihtiyaç sahibi cemaatinin durumuna yönelik yardım yapmaya ve daha da önemlisi ölen cemaatlerinin parasız defin işlerini yapmaya davet ediyoruz.

 

 

 

bulancakhaber.net olarak daha önceden yaptığımız haberlerin başlıkları ve linkleri ile sizlere bir hatırlatma yapmak istiyoruz.

 

Sıbıç; Orta Cami’nin ve yanında ki parsellerin yüzde 80’i Bulancak halkının yardımları ile alındı.

 

CHP Bulancak İlçe Başkan Yardımcısı Necmi Sıbıç,  Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar’ın Orta Cami alanı için yaptığı açıklamasına Yıllardır çözülemeyen sorunu çözdük” cevabına “NEREDE SORUN ÇÖZDÜN BAŞKAN” dedi.

 

https://www.bulancakhaber.net/mobil/haber/3453/sibic-orta-caminin-ve-yaninda-ki-parsellerin-yuzde-80i-bulancak-halkinin-yardimlari-ile-alindi.html

 

DEĞİŞİM BU MU?

 

Orta Camii’nin çehresi değişiyor derken bu muydu projeniz dedirten görüntüler objektiflerimize yansıdı.

 

7 Haziran 2017 Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar Bulancak merkezde Merkez Orta Camii’nin yanında bulunan ve yıllardır çözüm bulunamayan ev ve arazi sorunu çözüme kavuşturdu diye haber yapılmıştı. 

 

https://www.bulancakhaber.net/mobil/haber/4497/degisim-bu-mu.html

 

ETİKETLER : CAMİ YAPMA ve YAŞATMA BULANCAK HABER GİRESUN HABER BULANCAK GİRESUN DİYANET BAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ ALİ ERBAŞ RECEP YAKAR BELEDİYE SIBIÇ CHP
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Bulancak Haber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi