BASININ İLK TOPLANTISI İYİ PARTİ OLDU.


Bu haber 2020-06-04 15:40:36 eklenmiş ve 35188 kez görüntülenmiştir.

 

04 Haziran 2020 Perşembe gününde Giresun İyi Parti İl Başkanlığı Giresun’da ilk Basın toplantısını gerçekleştirdi.

 

 

 

İyi Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ünzile Yüksel, İl Teşkilat Başkanı Kamil Tokul, Merkez İlçe Başkanı Çetin Ceyran ve Kurucu Merkez İlçe Başkanı aynı zamanda İl Başkan Adayı Abdulkadir Eroğlu basın mensuplarının önüne geçtiler. Basın toplantısında tüm ilçe Başkanlarının da hazır bulunduğu toplantıda gündeme dair konuşmalar ve Sakarya da kurulacağı konuşulan çikolata fabrikası hakkında konuşuldu. Gündeme dair açıklamalarda bulunan toplantıya bulancakhaber.net olarak katıldık.  

 

 

 

 

 Toplantıda basına sunulan açıklamada;

 

18 Aralık 2019 Çarşamba günü yaptığımız basın toplantısında, FKB’nin iki büyük parselin imarının değiştirilerek, genel müdürlüğün olduğu bölüme 30 ofis ile sahildeki büyük parsele ise 4 blok halinde 36 daire  ticari konut ve 58 dükkan bulunan AVM yapılması ile ilgili ruhsatların alındığını söylemiş ve ruhsatların birer örneğini paylaşmıştık.

 

 

https://www.giresun28haber.com/fiskobirlik-arsalari-chpli-belediye-tarafindan-imara-acilmis.html

 

Bu defa Sakaryadan Taraf Sakarya’nın İnternet Televizyonu adlı internet üzerinden yayın yapan TV’ nin sorularını cevaplayan FKB yönetim kurulu başkanı Sayın Lütfü Bayraktar spikerin sorusu üzerine;

 

‘Çukulata fabrikası kurulmasının gerekliliğini paylaştıktan sonra bu konuda sakarya belediyesi ile işbirliği yapılabileceğini, ortaklığa sıcak baktığını ancak yönetim kurulu arkadaşları ile görüşmesi gerektiğini söyledikten sonra, kamu kurumu olarak her kurum ile işbirliği yapacağını belirtmiştir.’

+

https://www.youtube.com/watch?v=JktUiCu-UCA  

 

Yine keza Sakarya B.B. Başkanı ve eski Dokap Başkanı olan Sayın Ekrem YÜCE’nin 23 Mayıs 2020’de basına yaptığı açıklamasına göre, “ …Çikolata ve mısır özü yağı fabrikaları için Sakarya/Söğütlü’de 200 dönümlük yer tahsisi yapıldığını müjdeleyerek çalışmaların son aşamaya geldiğini, çikolata fabrikası için çalışmalarını başlattıklarını, Fiskobirlik Başkanı Sayın Lütfi Bayraktar ile son konuları konuştuklarını ve mutabık kaldıklarını, Ziraat Odaları Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ında bu konuda beraber olacağını, Sakarya’nın ve bölgedeki tüm Ziraat Oda Başkanlarının tam destek verdiğini, Sakarya BB. Belbaş A.Ş. şirketimizle işbirliği içerisinde çikolata fabrikasının çok kısa zamanda faaliyete geçeceğini” beyan etmiştir. TV 264 canlı yayınında ve www.medyabar.com sitesindeki haberin içeriği, Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesini ve Giresun kamuoyunu son zamanlarda önemli ölçüde rahatsız etmiştir.

 

 

Böyle bir düşüncenin yani Giresun dışında Çukulata fabrikası düşüncesinin bile abesle iştigal olduğunu düşünüyorum. Niye ki, Giresun fiskobirlik entegre tesisleri, başlangıçta Çukulata fabrikası olarak düşünülüp projelendirilmiştir. Ancak bu zamana kadar hükümetin para yardımı yapmaması ve 2007 den sonra da özerkleşmesi dolayısıyla Fiskobirlik maddi finansman temin edemeyince halen Çukulata fabrikası hayata geçirilememiştir.

Yani Sakaryaya ya da herhangi bir yere yapılacak bir Çukulata fabrikası Giresun’a yapılacak olanın 5 katına mal olacağı açıktır. Neticede bir takım makine ve ekipmanlar Giresun Entegrede mevcuttur. Ama aynı fabrikayı başka yere kurmaya kalktığınızda A-dan Z- ye her şeyi yeniden tesis edip yeniden malzeme alacaksın.

2015 yılında Bayraktar, "yatırım için yer sorunu yaşarsak, yatırımımızı Sakarya'nın da içinde olduğu başka illere kaydırabiliriz" diye aslında niyet beyanında bulunmuştu. Bu açıklama sonrası FKB'ye Bulancak 2. OSB’de toplamda 22.634,56 m2 alan tahsis edilmesine rağmen, FKB 5 yıldır o arsasına çivi çakmadı.

 

Fiskobirlik başkanının Orta ve Doğu Karadeniz’deki kooperatiflerin gayrimenkullerini satarak kendi ilçesi Kocaali’de 15 Milyonluk yatırım yaptığını da yakından izliyoruz.

Fındık rekoltesinin 5/3’ü Orta ve Doğu Karadeniz’de yetişiyor. Bu bölgenin fındığının kalitesi tartışmasız öndedir. Fındık türk standartlarına göre iki kalitedir Giresun kalitesi ve levant kalite olarak ikiye ayrılmış Giresun fındığının kalitesi tartışılmazdır. İtalyan fındık firması bile Giresun fındığı için buradan şirket satın almıştır.

Bu coğrafyanın fındık tarımından başka alternatifi de yoktur.

Bu yapılan FKB veya fındıkçılık değil resmen particiliktir. Zaten videonun devamında görüleceği üzere davası için çaycı bile olabilirmiş ama davası fındık değil tabii ki particilik. Ayrıca Fiskobirlik yönetim kurulu başkanının son sıraya konulması da doğru değilmiş.

 

Öncelikle Giresun’a ve Giresunluya fayda sağlamayacağı aşikar olan Fiskobirlik gayrimenkulleri için apar topar yapılan apartman ve alışveriş merkezi ruhsatlandırma işlerinin belediyece iptal edilmesinin zorunlu olduğunu düşünüyoruz ..

 

Fiskobirlik entegre müdürlüğü de anonim şirket haline getirilerek fkb ye bağlanmış olup bunlan ne amaçlandığı da anlaşılamamıştır. İlk etapta entegre hesaplarının genel kurulda görüşülmeyeceği ve atanan bir denetim kurulu tarafından denetleneceği açıktır. Yandan istediği kadar yönetim kurulu üyesi atayıp istediği maaşı ödeyecektir. Amaç bu mudur? Başka ne getirisi olacaktır. Çeşitli giderler a.ş tarafından vergiden düşürülebilecektir.

 

Türkiyede zaten iki üç tane birlik kalmıştı. Marmara birlik TARİŞ ve Fiskobirlik. Şimdi fiskobirlik de A.Ş olup, taşınma ve kapısına kilit vurulma noktasına doğru gitmektedir. Giresun el birliği ile bu gidişe dur diyecektir. Dur demelidir. İlk etap usulsüz inşaat ruhsatlarının iptalidir. Olmazsa ortaklar şikâyet edip dava açacaktır.

Bütün partilileri, bütün partileri, bütün sivil toplum kuruluşlarını fiskobirlik konusunda bir araya gelmeye davet ediyoruz. Fiskobirlik ve entegre yani Efet olmuş Giresun’dan taşınamaz bir yere götürülemez.

 

     Giresun İYİ Parti il Başkanlığı

 

 


ETİKETLER : BASININ İLK TOPLANTISI İYİ PARTİ OLDU bulancak haber giresun haber iyi Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ünzile Yüksel İl Teşkilat Başkanı Kamil Tokul Merkez İlçe Başkanı Çetin Ceyran ve Kurucu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Bulancak Haber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi