TEKNOPARK İÇİN İLK İMZALAR ATILDI…


Bu haber 2020-02-07 11:22:43 eklenmiş ve 1195 kez görüntülenmiştir.

GİRESUN TEKNOPARK YÖNETİCİ ŞİRKETİNDE İLK İMZALAR ATILDI…

GİRESUN TEKNOPARK ŞEKİLLENİYOR…

 

 

 

27 Şubat 2019 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Giresun 2.OSB içerisinde kurulması kararlaştırılan Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesi’ni yönetecek olan yönetici şirket, “Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Anonim Şirketi” adıyla kuruluş çalışmalarının ilk aşamasını tamamladı.

 

 

 

Yönetici Şirketin ana sözleşmesi, Giresun Üniversitesi’nde yapılan “Kurucular Kurulu” toplantısında, kurucu üyeler tarafından imzalandı. 

 

 

Giresun Valisi Harun SARIFAKIOĞULLARI, Giresun Belediye Başkanı Aytekin ŞENLİKOĞLU, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yılmaz CAN, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan ÇAKIRMELİKOĞLU, Giresun Ticaret Borsası Başkanı Hamza BÖLÜK,


 

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali FATOĞLU,

 

 

Bulancak 2.OSB Müdürü Mete Bahadır AKIN, Karadeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Bülent CEBECİ ve Giresun İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hüseyin TAŞKIN tarafından imzalanan sözleşmeye göre şirketin yol haritası da belirlenmiş oldu.


 

Giresun Valisi Harun SARIFAKIOĞULLARI, imza töreninde yaptığı konuşmada, “TEKNOPARK’ın ilimiz ve ülkemiz için katma değer yaratacak önemli çalışmalara imza atacağını, ülkemizin milli sanayi hamlesinin, önemli unsurlarından biri olan Teknoloji Geliştirme Bölgesinde oluşturulacak ARGE alanları, ARGE ofisleri ve kuluçka alanları sayesinde ilimizde ve bölgemizde ARGE çalışmaları yapan veya yapmak için fırsat kollayan şirketler, genç girişimciler, öğrenciler ve akademisyenler teknoloji geliştirme bölgemizde alanlardan faydalanabilecek ve ARGE niteliğinde çalışmalar yapabilecektir” dedi.

 

 

İlimiz ekonomisine, istihdamına önemli bir katkı sağlayacak olan TEKNOPARK projesinin ilk aşama çalışmalarının tamamlandığını, Yönetici Şirketin somutlaştığını, taahhüt edilen sermayelerin de bu hafta içinde şirket hesabına yatırılarak, şirketin kuruluş ilamının Ticaret Sicil Gazetesinde yayınlanacağını söyleyen Vali SARIFAKIOĞULLARI, çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti.


Giresun Belediye Başkanı Aytekin ŞENLİKOĞLU, “Giresun Teknoloji Bölgesinde yapılması planlanan çalışmaların gerçekleşmesi durumunda, bunun ilimize çok olumlu yansımaları olacağına inanıyorum” dedi. Başkan ŞENLİKOĞLU, gerek Giresun Belediyesi olarak, gerekse siyasi kişilik olarak bu çalışmalara gereken her desteği sonuna kadar vereceklerini ifade etti.

 

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz CAN, törendeki konuşmasında, TEKNOPARK çalışmalarına Üniversite olarak çok önem verdiklerini dile getirerek; yol haritasını belirlerken bu çalışmaları daha önce tamamlayan Üniversiteleri ziyaret ettiklerini, incelediklerini, bu konuda mesafe almış bir çok Üniversiteden işbirliği konusunda söz aldıklarını dile getirdi.

 

Giresun Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Hasan ÇAKIRMELİKOĞLU da yaptığı açıklamada; Teknopark içerisinde yer alacak şirket ve girişimcilerin birçok vergi muafiyetinden faydalanabileceğini ve böylelikle girişimcilere birçok kolaylıklar sağlanacağını ifade ederek, “Teknoloji Geliştirme Bölgesi içerisinde kurulacak şirketlerde çalıştırılacak nitelikli personel istihdamı da ilimiz ve bölgemiz için oldukça önemli olacaktır” dedi.

 

 

İmzalanan Yönetici Şirket ana sözleşmesine göre, kurucu ortaklar, paylarına düşecek temettüyü almayacak, gelirlerin tamamı TEKNOPARK’ın gelişmesinde kullanılacak. Yapılan imza töreninde, TEKNOPARK çalışmalarını koordine eden Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğr.Gör. Muhammet Anıl KAYA da söz alarak; bir hafta içinde kurucu ortakların sermaye taahhütlerini yerine getireceğini, Ticaret Sicil Gazetesinde kuruluşun ilan edilmesinin ardından, Bulancak 2. Organize Sanayi Bölgesinde tahsis edilen arsa üzerinde ofis kurma çalışmalarına önümüzdeki kısa bir zaman içinde başlanacağını söyledi.


 

 

ETİKETLER : TEKNOPARK İÇİN İLK İMZALAR ATILDI BULANCAK HABER GİRESUN HABER BULANCAK GİRESUN GİRESUN TEKNOPARK YÖNETİCİ ŞİRKETİNDE İLK İMZALAR
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Bulancak Haber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi