YETKİM OLSA; GÜ’NE BULANCAK ADLİYE SARAYI’NI DEVREDERDİM.


Bu haber 2019-04-18 16:15:27 eklenmiş ve 1198 kez görüntülenmiştir.

 

Bulancak her geçen gün büyüye dursun, idealist ve vizyon sahibi yöneticilerin kararlarına ihtiyacımızın olduğunu gösterdi.

 

 

Tamda bu doğrultuda Hükümet Konağı ve Adliye Sarayı’nın iç içe, yan yana olması gereken Bulancak’ta bir uçta Hükümet Konağı diğer bir uçta ise Adliye Sarayı ilçe halkını yorduğu ve zaman kaybına neden olduğunu gösterdi. Bu iki devlet kurumunun bir bütünlük içinde çalışması daha hızlı ve daha sağlıklı hizmet vermesi için mutlaka yan yana ya da aynı çatı altında olması gerektiği görüldü.

 

 

Bu gün Bulancak Hükümet Konağı ile Adliye Sarayı’nın arasında ki mesafe bölge halkını zaman açısından ve koşuşturma açısından oldukça rahatsız ettiği ve yorduğu açıkça görülmektedir. Hem ekonomik hem de zaman kaybı açısından oldukça huzursuz etmektedir.  


 

 

Oysa Bulancak Hükümet Konağının çevresinde ya da Müftülüğe yapılan alanın önceliği BULANCAK ADLİYE SARAYI binası için kullanılması gerekmekteydi. Bunları bir kenara bırakarak Mustafa Kemal Ulusu Caddesi girişi olan İncüvez Deresi kenarında Bulancak Belediyesi’ne ait alanın ivedilikle BULANCAK ADLİYE SARAYI’na tahsis edilmesi gerekmektedir.

 

 

 

Bugün benim yetkim olsa,  Giresun Üniversitesi Bulancak Kadir Karabaş Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu’nun hemen yanı başına, bitişinde bulunan BULANCAK ADLİYE SARAYI’nın Giresun Üniversitesi’ne devredilmesi sağlardım. Bir tarafta adli soruşturma için başta Bulancak ve Piraziz olmak üzere ilçelerde yaşanan tüm olumsuzlukları eğitim yuvasının hemen yanında yer vereceksin, bir diğer tarafta ise hemen yanı başında geleceğimizin teminatı çocuklarımıza eğitimi vereceksin. Adı ve adli olayların yaşandığı hak arandığı bir alanda çocuklarımıza eğitimi iç içe bilim yuvasının içinde bulunduğu alan vermeye çalışacaksınız.

 

 

 

 

Bu olumsuzluklardan yola çıkarak, Bulancak Belediyesinin AKSA ve BULASKİ’nin kullanıma sunduğu alana BULANCAK ADLİYE SARAYI yapılması gerekmektedir. Şayet bu gün bizlerin benim yetkim olsa, bu düşüncemizi hemen hayata geçirmeye gayret ederdik. Hükümet Konağı ile Adliye Sarayını bir bütünlük içinde çalışmasına imkan verirdik.  

 

ETİKETLER : BENİM YETKİM OLSA ; GÜ’NE BULANCAK ADLİYE SARAYI’NI DEVREDERİM bulancak haber giresun haber bulancak giresun Giresun Üniversitesi Kadir Karabaş Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Bulancak Haber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi