TASARLA ÇALIŞTIR ROBOT YARIŞMASI VE OYUNUMU KODLUYORUM


Bu haber 2019-04-18 13:18:43 eklenmiş ve 527 kez görüntülenmiştir.


TASARLA ÇALIŞTIR ROBOT YARIŞMASI VE OYUNUMU KODLUYORUM OYUN TASARIM YARIŞMASI YAPILDI

 

Bulancak İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından 16-17 Nisan 2019 tarihlerinde Bulancak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen Giresun’un ilk tasarla çalıştır robot yarışması il geneli ortaöğretim kurumları robot takımlarının katılımıyla, Scratch ile Oyunumu Kodluyorum Oyun Tasarım Yarışması ise Bulancak’taki temel eğitim okullarının katılımıyla gerçekleştirildi.

 

 

 

Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen ve oldukça heyecanlı geçen yarışmaların 17 Nisan 2019 tarihindeki finaline Bulancak Kaymakamı Hamdi ÜNCÜ, Bulancak Emniyet Müdürü Turgay KOVANCI, Giresun Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Zafer BALCI, Giresun Millî Eğitim Şube Müdürü Ali TOPÇU, İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa KARAKAYA, Bulancak Millî Eğitim Müdür Vekili İsmail SARIGÜL, Bulancak Millî Eğitim Şube Müdürü Turgut HACINOĞMANOĞLU, okul müdürleri, müdür yardımcıları, öğretmenler, STK temsilcileri, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

 

 

 

Giresun Tasarla Çalıştır Robot Yarışması Derece ve Ödülleri

İlimizde bu sene ilk defa il genelinde tasarla çalıştır şeklinde bir robot yarışması düzenlenmiştir. Yarışmaya il genelinde 9 farklı ortaöğretim kurumundan 7 farklı ilçeden 20 ekip katılmıştır. Yarışmacı ekipler bir gün boyunca hazırlanan platformda verilen görevleri robotlarına yaptırmaya çalıştılar. Sınırsız deneme hakkı ile robotlara verilen görevler için hazırladılar.

 

 

Beceri ve algoritmik düşünme yeteneğinin test edildiği yarışma boyunca ekipler hem öğrendi hem de eğlendiler. Yarışmanın teknik komitesi Giresun’u MEB uluslararası robot yarışmalarında başarıyla temsil eden öğretmenler Erkan KAŞIK (Bulancak MTAL) , Hasan AYDIN ve Hakan BARUTÇU (Giresun MTAL) ‘dan oluştu.

17 Nisan da 2019 finalleri yapılan yarışmada

1. olan Piraziz İsmail Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ekibine 800 TL nakit para ve kuruma E&K Arge mühendislik tarafından 1500 TL değerinde STEMKODLAB eğitim seti

2. olan Giresun Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi ekibine 600 TL nakit para ve kuruma E&K Arge mühendislik tarafından 650 TL değerinde STEMROBOLAB eğitim seti

3. olan Giresun Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi ekibine 400 TL nakit para ödülü

Ayrıca yarışmaya katılan her ekibe Robotzade firması tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Scratch ile Oyunumu Kodluyorum Oyun Tasarım Yarışması Derece ve Ödüller

Bulancak İlçe Milli eğitim Müdürlüğünce Organize edilen Scratch ile Oyunumu Kodluyorum Oyun Tasarım Yarışması 17 Nisan 2019 Çarşamba günü Bulancak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi. Yarışmanın jüri üyeleri Giresun Üniversitesi’nden Dr.Öğr.Üyesi Mustafa Serkan ABDÜSSELAM, Araş.Gör.Dr. Mithat ÇİÇEK Öğr.Gör. Abdullah DEMİR, Esen BULUT (Bulancak Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu) Mustafa AYDEMİR (Bulancak Yalıköy Şehit Pilot Teğmen Barış Çakır Ortaokulu ) ‘den oluştu.

Toplamda ilçemizden 8 okul, 23 proje ile yarışmaya katıldı.

Serbest kategoride dereceler: 1. Yalıköy Şehit Pilot Teğmen Barış Çakır Ortaokulu, 2. Gazi Ortaokulu 3. Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu. Eğitsel oyun kategorisinde 1. Olan öğrenciye 500 TL nakit para , ikinci olan öğrenciye 300 TL nakit para , üçüncü olan öğrenciye 200 TL nakit para ödülü verildi.

 

 

Eğitsel kategoride dereceler: 1.Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 2.Yalıköy Şehit Pilot Teğmen Barış Çakır Ortaokulu 3. Züfer-Mustafa Eriş Ortaokulu. Serbest oyun kategorisinde 1. Olan öğrenciye 500 TL nakit para , ikinci olan öğrenciye 300 TL nakit para , üçüncü olan öğrenciye 200 TL nakit para ödülü verildi.

 

ETİKETLER : TASARLA ÇALIŞTIR ROBOT YARIŞMASI VE OYUNUMU KODLUYORUM OYUN TASARIM YARIŞMASI YAPILDI bulancak haber giresun haber bulancak giresun
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Bulancak Haber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi