TDK 28,TSK ile kardeş olmak istiyor.


Bu haber 2018-10-26 12:22:14 eklenmiş ve 560 kez görüntülenmiştir.

 

Kendisinin dinlenilmesini ve bir fırsat verilmesini istiyor. Almanya’da 39 yıldan bu yana yaşayan ve geçen ay içinde bulancakhaber.net’i ziyaret eden Mucit Birol Uğurlu çalışmalarıyla dikkat çekmeye devam ediyor.

 

 

Bulancaklı Mucit Birol Uğurlu Bulancak Savunma Sanayi Kurup Başta TSK ve Kardeş ve Dost Ülkelere Yüksek Teknoloji Silah Üretmek istediğini söyledi.  Bu kapsamda radara karşı bir Kompozit plaka üzerine çalıştığını söyleyen Bulancaklı Mucit Birol Uğurlu ürettiği bu plakanın bir çok materyalden oluştuğunu bulancakhaber.net’e açıkladı.

 

 

 

 

Uğurlu, içinde teflon ve kömür grafit karışımda olan malzemenin 1 milim kalınlığında olduğunu, 390 derece sıcağa dayanaklı bir malzeme ürettiğini açıkladı.  Ürettiği ürünün bununla da kalamayan ısıyı dışa vermeyen radar ışınlarını abzurde eden bu parçanın kesilip yapıştırılmasının çok basit olduğunu açıkladı.  Ürettiği bu malzemeyi tanklarda, zırhlı araçlarda, gemilerde, uçak, helikopterlerde, füze ve roketlerde hatta denizaltılarda kullanılabileceğini açıkladı.

 

 

Mucit Birol Uğurlu’ya imkan verilirse Bulancak sahilinde denizden yararlanarak hücum botu tersanesi kurmak istediğini söyledi. 1973 ve 1997 yıllarında Almanya’da eğitim gördüğünü bu dönemlerde birçok önemli askeri ve sivil projelerde çalıştığını açıklayan Uğurlu hatta bu konu üzerine 2016 yılında DUİSBURG Üniversitesi’nde projesi olan TDK 28 adlı projesinin ödül aldığını vurguladı. Türk Deniz Kuvvetleri kısa adı TDK 28 isimli projesinin DUİSBURG Üniversitesi’nde 1 yıl projeler üzerine öğrenim gördüğü, 1979’dan 1989 ve 2003-2006’ya kadar Almanya’da Maden Teknik Okulu’nda okuduğunu  tüm bu başarılarıma rağmen memleketim Giresun ve Bulancak’ta değer görmediğini bulancakhaber.net Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Yaşar’a anlattı. Hatta Memleketi Giresun Bulancak’a geldiğin de kendisini tanıtmak adına Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’na ve elindeki projeyi uygulamak adına Bulancak OSB’den talep ettiğim memleketimin ülkemin kalkınması ve savunmada Dünya da söz sahibi olmasına izin vermediklerini üzülerek belirtti.

 

 

bulancakhaber.net’e içini döken Almanya’da yaşayan Bulancaklı Mucit Birol Uğurlu şayet kendisine bir fırsat verilirse ve dinlenilirse  32 yıllık bilgisini ve tecrübesini bölgemizin Meslek Eğitimi gören öğrencilerine aktarmak istediğini özlemle dile getirdi.

 

 

ETİKETLER : TDK 28 TSK ile kardeş olmak istiyor bulancak haber giresun haber bulancak giresun türk silahli kuvvetleri deniz birol uğurlu mehmet yaşar
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GERÇEK HAYAT HİKAYELERİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Bulancak Haber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi