Dünya O’nu davet ederken, “O” Bulancak diyor.


Bu haber 2018-08-06 22:03:46 eklenmiş ve 2202 kez görüntülenmiştir.

Türkiye’nin Alternatif Enerji’si olarak gösterilen doğa dostu, tamamen yerli ve milli enerji kaynağı biyoyakıt pelet üretim tesisi Bulancak 2. Organize Sanayi’de ki mevcut yerine sığmıyor.

 

Bulancak 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmete açılan ve üretime başlayan tesis alanının yeterli olmadığı görüldü. Gazetecileri ağırlayan Alternatif Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Atakan Ayvaz kendisine verilen alan üzerinde çalışmalarını anlattı. bulancakhaber.net’in katıldığı programda mevcut alanın kendisine yeterli olmadığını anlatan Ayvaz, tesisin büyümesi için en az 5 dönüm daha gerektiğini  gazetecilerle paylaştı.

 

Alternatif Enerji üretimi için birçok bölgeden ve yurt dışından kendisine teklif ve saha gösterilen genç girişimci idealist iş adamı Atakan Ayvaz 2. Organize sanayi bölgesinde kendisine verilen alanın yeterli olmadığı 5 dönüm arsaya daha ihtiyaç duyduğunu yaptığı samimi ve içten tanıtım programında dile getirdi.

 

Alternatif Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Atakan Ayvaz’ın yaptığı tesiste Türkiye ekonomisine sağladığı önemli katkılarla yeni Yerli ve Milli bir sektörün önünün açılması ve destek verilmesi gerektiği görüldü. Ayvaz, Giresun’un Bulancak ilçesindeki 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde 3 milyon liralık AR-GE yatırımı ile doğa dostu yenilenebilir enerji kaynağı pelet tesisini hizmete açmanın mutluluğunu ve gururunu gazetecilerle paylaştı. Ayvaz, yaptığı açıklamada, şunları söyledi.

 

Ayvaz, “Pelet imalatı, ekipmanlar ve yanma ünitelerini kendi tesislerimizde üretiyoruz. Anahtar teslimi yaklaşık maliyeti 10 milyon lira olan fabrikayı, isteyen yatırımcıya Türkiye’nin her yerinde 3 milyon liraya sıfırdan kuruyoruz. Yapılan patentlerin dünyada örneği yok. Türkiye’de doğa dostu, tamamen yerli ve milli yeni bir sektör oluşturuyoruz. Kamuya tamamen çevreci ve mali anlamda da daha ucuz olan bu ürünü veren ilk firmayız. Ayrıca ürünlerimizde TL bazında sabit fiyatlar üzerinden satış yapıyoruz. Bu sayede kamuda çok ciddi tasarruflar sağlandı. Enerjide ithalatın önüne geçerek, ekonomik anlamda kritik bir süreçten geçen ülkemizin milli servetinin dışarıya çıkmasına mani oluyoruz. Bu şekilde ülke ekonomisine de önemli bir katkıda bulunuyoruz” dedi.

 

bulancakhaber.net’ in katıldığı tanıtım programında böylesi hedefleri olan ihracat pazarına açılmak arzusuyla yaşayan, tüm yoğunluğunu bu sektöre veren Alternatif Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Atakan Ayvaz’ın yanında tam destek olmamız gerektiğini düşünüyoruz. Bulancak 2.Organize Sanayi Bölgesi’nin hizmete açılmasında her türlü desteği kendisine esirgemeyen Nurettin Canikli’ye, Bölge Milletvekillerimize ve Giresun Valimize teşekkürlerini programa katılan gazetecilerle ve bulancakhaber.net aracılığı ile ileten Ayvaz, bu konuda üzerine düşün tüm sorumlulukları yerine getireceğini söyledi. Alternatif Enerji olarak yatırımlarına çok sevdiği Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde devam etmek istediğini belirtti. Ülke ekonomisine daha büyük girdi sağlayabilmek için girişimlerin içinde olduğunu belirten Ayvaz, Doğalgazdan daha çevreci ve ülkemizi enerjide dışa bağımlılıktan kurtaracak bu projede dünyada söz sahibi markalardan biri olmak istediğini açıkladı.

bulancakhaber.net olarak idealist genç girişimci, işinde bilgili, tecrübeli olan Atakan Ayvaz’ın büyümesi için destek verilmesinin gerektiğini belirtiriz.

ETİKETLER : Dünya O nu davet ederken “O” Bulancak diyor bulancak haber giresun haber Alternatif Nurettin Canikli Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Atakan Ayvaz
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GERÇEK HAYAT HİKAYELERİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Bulancak Haber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi