Giresun Üniversitesi Öğr. Gör. Ahmet GÜRSOY, tarihe ışık tutuyor.


Bu haber 2018-02-18 12:24:56 eklenmiş ve 1786 kez görüntülenmiştir.

42. Gönüllü Alay Komutanı Milli Mücadele kahramanlarımızdan Giresun Tirebolu nüfusuna kayıtlı Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alpaslan’ın Belgesel hazırlıkları hızla devam ediyor.

 

 

42. Gönüllü Alay Komutanı Milli Mücadele Kahramanı Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alpaslan, Giresun Askerlik Şubesi Reisliği ve aynı zamanda Giresun Kaymakamlığı yaptığı bilinmektedir. Giresun Kurtuluş Savaşına 42. ve 47. Gönüllü Alaylarla katılan, işgal görmediği halde diğer illerimizin savunmasında şehitler veren, kendi ili dışında şehitliği olan tek ildir. İşte böylesi kurtuluş mücadelesinde gönüllü iki alayla vatan savunmasına katılan Giresunlu Kahramanların unutulmaması ve yaşananlara ışık tutulması adına yapılan belgesel çekimlerinin kıyafet hazırlıkları Bulancak Üstün Terzihanesinde devam ediyor. Üstün Terzihane sahipleri Hasan ve İsmail Üstün kardeşlerin hazırladığı kıyafetleri yerinde incelemek adına Bulancak ilçesine gelen Giresun Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ahmet Gürsoy Üstün Terzihanesinde yapılan çalışmaları yerinde incelediği görüntülendi. Bölgemizin Milli Mücadele Kahramanlarımızın belgesel filminin çekimlerini ve yönetmenliğini yapan Giresun Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ahmet Gürsoy daha önceki yaptığı belgesel filmlerinde kıyafetleri hazırlayan Üstün Terzihanesi sahipleri Hasan ve İsmail Üstün kardeşlerle bilgi alışverişinde bulunurken bulancakhaber.net objektiflerine böyle yansıdı. Üstün Terzihanesi sahipleri Hasan ve İsmail Üstün kardeşlerin Atatürk’ün süvari pantolonlarını halen diktiği ve taleplere cevap verdiği ile bölgemizde tanınıyorlar. Bu doğrultuda da Gürsoy ve Üstün, 42. Gönüllü Alay Komutanı Milli Mücadele kahramanlarımızdan Giresun Tirebolu nüfusuna kayıtlı Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alpaslan’ın çekim için gerekli olan kıyafetlerin çok iyi olacaklarını belirterek, “bizler bu kahramanlarımızı unutturmayacağız. Tarih önünde hak ettikleri yeri almaları için çalışacağız” dediler.

 

bulancakhaber.net Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Yaşar, “böylesi Milli Mücadele Kahramanlarımızın hayatlarını ele alan ve yeni nesillere doğru ve anlaşılır bir şekilde tanımalarına ışık tutan başta Giresun Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ahmet Gürsoy ve tüm emeği geçen insanlarımız tebrik ediyoruz” dedi.

 

 

 

ETİKETLER : Giresun Üniversitesi Öğr. Gör. Ahmet GÜRSOY tarihe ışık tutuyor 42. Üstün Terzihanesi sahipleri Hasan Giresun üniversite ve İsmail Üstün kardeşler Gönüllü Alay Komutanı Milli Mücadele Kahramanı Şehit Bin
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer TARİH KÖPRÜSÜ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Bulancak Haber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi