Sorun yetkililerde mi, yoksa biz ilçe halkında mı?


Bu haber 2018-01-19 19:48:31 eklenmiş ve 1239 kez görüntülenmiştir.

Tam olarak 21.12.2016 tarihli bulancakhaber.net İnternet Gazetesi’nde Bulancak yeni Kaymakamı Niyazi Ulugölge, donanımlı geliyor” başlıklı haberimizi yayınlandığı bu gün tam olarak bir yıl oldu.

 

Daha güzel bir Bulancak’ta yaşamak istiyoruz sözlerimizle başladığımız yazının ardından Bulancak Kaymakamı Niyazi Ulugölge’nin Mülkiye Müfettişi olarak İzmir’e atandığını edindiğimiz bilgiler ışığında ulaştık. 1 Aralık 2016 tarihli Resmi Gazete de yayınlanan kararname ile Bulancak Kaymakamlığı görevine getirilen eski Foça Kaymakamı Yeni Bulancak Kaymakamı Niyazi Ulugölge Mülkiye Müfettişi olarak İzmir’e atandı. Bulancak ilçemize geldiği 21.12.2016 tarihinden kendisine bulancakhaber.net olarak sorduğumuz ve bugün halen aynı şekilde ilk günkü gibi duran sorunların yeni gelecek kaymakama aynı şekilde hazırladığımızı ve soracağımız belirtmek isteriz.    

 

bulancakhaber.net olarak yeni Bulancak Kaymakamı ……..’na o gün sorduğumuz ve yeni gelecek kaymakamımıza aynı şekilde soracağımız soruların noktasına ellemeden bir sene sonunda sadece sonucunu yazarak tekrarlamak istiyoruz.

 

·       Bulancak Hükümet Konağı’nın ana girişi kapsının Bulancak ve bölge halkına sürekli kullanılmak üzere açacağını umut ediyoruz.  Bölge halkını binanın ön kapısı varken arka kapısından girmesine son vereceğini umut ediyoruz.

 

SORUN DEVAM EDİYOR…

 

·       Türkiye genelinde 6 il merkezinden daha büyük olduğunu buna rağmen Bulancak nüfusunun çoğaltmak isteyenlerin bu gün 50 Bin’e yakın nüfusu olan ilçemizde Emniyet güçlerinin sayısını belirtmek istemiyoruz. İlçemize yeterli olmadığını çok iyi biliyoruz. Bu sayının çoğaltılmasını ve Sanayi Bölgesi’nde de Emniyet birimi şubesinin olmasını istiyoruz.

 

SORUN DEVAM EDİYOR…

 

 

·       İlçe Trafiğinin yeniden ele alınarak düzenlenmesini ve trafik yön levhaları ile tek yön olan yolların tekrar gözden geçirilmesini diliyoruz. Özellikle Atatürk Caddesi’nin Bulancak şehir Merkezine giriş ve çıkış olarak yeniden yapılmasının  gerektiğini bildiriyoruz. 

 

SORUN DEVAM EDİYOR...

 

Yeni Kaymakamımıza 1-2 sorumuz olacak…

 

 

·       Bir tanede yeni gelecek kaymakamımıza öyle ya, yeni bir sorun eklemek istiyorum. Kamuya ait sahilde ki alanları Bulancak Belediye Başkanlığı tarafından ticarethane gibi görmesi kamuya ait alanını para karşılığında bölge halkına sunmasının ne kadar doğru olup olmadığını soruyor gereğinin yapılmasını istiyoruz.

 

·       Bulancak Pazarsuyu deresi sahilinde ki alanın Bulancak başta olmak üzere Piraziz ve Gülyalı ilçelerine de hitap edecek OTOGAR olarak bölge halkına projelendirerek kazandırılmasını istiyoruz. (şu anda ki otogar yeterli ve sağlıklı hiç değil)

 

 

Öte yandan Nüfusunun birçok il den büyük olması, coğrafi yapısı ile geniş düz arasızı bulunması, Giresun ilinin en büyük ilçesi Bulancak hem nüfus hem de yüz ölçümü gereği neden Kaymakam dayanmıyor. Sorun bizi idare etmeye çalışan yetkililerde mi, yoksa T.C kaymakamı olarak atanan kaymakamlarımız da mı? Yada bunların dışında bölge halkının tepkisiz, duyarsız, bilgisiz oluşunda mı?  

 

 

bulancakhaber.net’in 1 yıl önce ilçemize gelen ve başlıca sorunlarsın arasından seçtiğimiz sorunların aynı şekilde ilk günkü gibi yeni gelecek kaymakamımıza 1-2 soru ilave ederek soracağımız üzülerek belirtmek isteriz.

 

 

 

 

ETİKETLER : Sorun yetkililerde mi yoksa biz ilçe halkında ? Kamuya ait sahilde ki alanları Bulancak otogar Belediye Başkanlığı tarafından ticarethane gibi görmesi piraziz gülyalı ordu bulancak giresun bulancak
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Bulancak Haber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi