sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop  
vibratör   izmir sex shop   sex shop izmir   izmir sex shop   izmir sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   sex shop ankara   ankara sex shop   sex shop ankara   istanbul sex shop   antalya sex shop   antalya sex shop   antalya sex shop   bursa sex shop   sex shop bursa   bursa sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   esenyurt sex shop   esenyurt sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   kadıköy sex shop   kadıköy sex shop   bakırköy sex shop   bakırköy sex shop   işitme cihazı   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Çocukluğumdan:


Bu makale 2017-12-14 10:56:56 eklenmiş ve 232 kez görüntülenmiştir.
Birol ÜSTÜNDAĞ

Çocukluğumdan:

 

 

Benim çocukluğumun Bulancak'ı Dükkân Boğazı ile Köprübaşı arasıydı. Bu alanın dışı fındık bahçeleri, kısmi batak ve ağaçlık alanlardı.

 

Bu şehrin sokaklarını annemin sırtında gezdiğimi hayal meyal hatırlıyorum. O günlerde bütün aileler birbirini tanırdı. Köyden kasabaya göç çok azdı. Gündüz gezmeleri de gece gezmeleri de olurdu. Şimdi buraya kimlere gittiğimizi yazsam sayfalar tutar. Aynı sınıftan aynı kültürden insanlardı görüştüklerimiz.

 

Henüz TV'nin ortaya çıkmadığı zamanlarda sinemaya giderdik. Annem çok iyi bir sinema izleyicisiydi. Evde bize Beyoğlu sinemalarında izlediği Çarlık Rusyası filmlerini anlatırdı. Bulancak sinemalarında localar vardı. Bazen filmleri oradan izlerdik.

 

Annemler büyük çamaşırları Çivitle Bulancak Deresi'nde yıkarlardı. Ellerinde birer kötek çamaşırlara vururlardı. O zamanlar bizi de oraya götürürler biz de dere kenarında oynardık.

 

Kasabamız elbetteki her zaman  mutlu mesut bir hayat yaşamıyordu. Yüksek sokakta işlenen cinayeti unutamam örneğin. Kasabanın pazarının kurulduğu salı günlerinde de köyden gelenlerin yaptığı çatışma ya da öldürme olayları olurdu.Bu çatışmalar neredeyse geçmişten gelen kültürün sonucuydu.

 

Fotoğrafta sağda bulunan evin torunuyum ben.Dedemin babası Tevfik Bey'den dedeme geçmiş ev.Ben bu evde hiç oturmadım. Başka amcalarım aileleriyle oturdu. Babam bu ailenin en büyük çocuğuydu. Ama biz dışarıda kirada oturduk. Tabii bahçesinde oyun oynar, meyvelerinden yerdik.

 

Bu fotoğrafta görünen evlerde yaşayanların dede ve büyükanneleri tümden öldüler. Anne ve babamız kısmı da kısmen öldüler. Biz torunlar ise 55-66 yaş aralığındayız.

 

 

Ne var ki bu evler yerine yapılmış soğuk apartmanlarda oturuyoruz.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Bulancak Haber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
pvc yer döşemesi