vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   

sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop  

sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop  

GİRESUN BELEDİYE İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÖNEMLİ UYARI


Bu haber 2018-07-12 09:53:16 eklenmiş ve 1339 kez görüntülenmiştir.

 

Giresun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü önemli uyarıda bulundu.

 

İtfaiye Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada yaz mevsiminde serinlemek için denize giren vatandaşların ve ailelerin dikkatli olmaları konusunda uyarı yapılırken, meydana gelebilecek boğulma vakalarında ilgili yerlerin aranması çağrısında bulunuldu.

 

İtfaiye Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şunlar söylendi; “Yaz dönemlerinde deniz sezonunun açılmasıyla birlikte boğulma vakaları artış göstermektedir. Yapılan uyarılara rağmen, boğulma vakaları her yıl artarak devam etmektedir. Denizlerimizdeki boğulmaların çoğunluğu çeken akıntının bilinmemesinden kaynaklanmaktadır. Denizden gelen sinsi tehlike ‘çeken akıntı’, her yıl yüzlerce kişinin boğulma tehlikesi atlatmasına ya da hayatını kaybetmesine neden oluyor. Çeken akıntı Türkiye’de özellikle Karadeniz sahillerindeki yüzücüleri tehdit ediyor. Çeken akıntı özellikle güçlü kuzey rüzgarları estiğinde meydana geliyor. Fırtınalı havalarda deniz dibinde oluşan kum tanecikleri, sahile dalgalarla ulaşan suyu geri çekilme esnasında dar bir boğazdan geçmeye zorlar. Bu esnada sahilden açığa doğru çekilen suda güçlü bir akıntı oluşur. Bu akıntının ortalama hızı saatte 5 kilometreden 10 kilometreye kadar çıkabilmektedir. Bu akıntı denize doğru devam eder ve sahile çok açık olmayan bir noktada sona erer. Deniz içerisinde elini kaldıran birini gördüğünüzde bu kişinin yardıma ihtiyacı olduğunu bilin ve kişiyi sakin olması konusunda uyararak derhal cankurtaran çağırın. Cankurtaran yoksa can simidi, halat ve benzeri deniz malzemeleri atarak yardım edin. Ayrıca böyle bir durum ile karşı karşıya kalan ya da uzaktan böyle bir olumsuz durum gören vatandaşlarımızın derhal 112 Acil, 158 Sahil Güvenlik ve 110 İtfaiye hatlarını aramaları gerekmektedir.”

 

 

Giresun merkezde bulunan plajlar bölgesindeki dalga kıranlar üzerine Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından da, meydana gelebilecek boğulma vakalarında kullanılacak cam simitleri ve çekme halatları konulduğu da yetkililer tarafından hatırlatıldı.

Giresun Belediyesi İtfaiye Müdürü Tahsin Avcı’da konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede şunları ifade etti; “Müdürlüğümüz bünyesinde bu gibi olumsuz, istenmeyen vakaların yaşanmaması ve vatandaşlarımızın can güvenliğinin korunmasına yönelik olarak kurulmuş olan Su Altı Arama ve Kurtarma ekibimiz 7 gün 24 saat bu gibi durumlar için hazır bir şekilde beklemektedir. Denize giren vatandaşlarımızın çok dikkatli olması gerekiyor. Serinlemek amacıyla girilen denizde çok açılmamaya özen gösterilmeli. Çocukları ile denize giden aileler, çok daha dikkatli olmalı ve kendi kontrollerinde çocukları denize girmelidir. Amacımız tabi ki bu tür olumsuzlukların ve boğulma vakalarının meydana gelmemesidir. Ama bizlerde her türlü önlemimizi almalıyız.”

 

Müdürlük tarafından yapılan açıklamada çeken akıntıya kapılmamak için neler yapması gerektiği, akıntıya kapıldığında neler yapılması gerektiği ile ilgilide bazı bilgilerde verildi.

 

        Dalgalı havalarda denize girmemeyi tercih edin.

        Denize girmek için cankurtaran ve sağlık ekibi bulunan sahil ve plajları tercih edin.

        Çocuklarınızın tek başlarına denize gitmelerine müsaade etmeyin.

        Çocuklarınız denizdeyken bir an bile gözlerinizi onlardan ayırmayın.

        Kendiniz ve çocuklarınız için, denizde su yüzeyinde kalmanızı sağlayacak can yeleği, can simidi gibi can kurtarma malzemeleri bulundurun.

        Tek başınıza denize girmeyin.

        Denize mutlaka deniz kıyafetiyle girin.

        Çeken akıntıya kapılmanız halinde öncelikle sakin olun.

        Akıntı sizi dibe çekmez, sahilden açığa doğru sürükler.

        Sahile doğru yüzmeye çalışarak kendinizi yormayın, akıntıyı yenemezsiniz.

        Akıntı zayıfladığında sahile değil, yanlara doğru yüzerek akıntıdan kurtulun.

        Her zaman su üzerinde kalmaya çalışın ve elinizi kaldırarak yardım isteyin.

 

Yaz mevsiminde denize girerken de dikkat edilmesi gerekenler;

        Çeken akıntının etkili olduğu bölgelerde denize yalnız girilmemelidir.

        Kişi bilmediği yerlerde denize tek başınıza girmemelidir.

        Derinliği bilinmeyen, dibi görünmeyen suya balıklama atlanmamalıdır.

        Suda tehlikeli hareketler yapmaktan ve uzaklara açılmaktan kaçınılmalıdır.

        Alkollü olarak ve yemek yedikten hemen sonra havuza ve denize girilmemelidir.

        Şaka amaçlı da olsa yüzme bilen kişiler dahi suya itilmemelidir.

        Sulama kanallarında, barajlarda veya göletlerde yüzülmemelidir.

 

ETİKETLER : GİRESUN BELEDİYE İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÖNEMLİ UYARI BULANCAK HABER GİRESUN HABER BULANCAK GİRESUN
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DÜNYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Bulancak Haber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
sex shop

sex shop istanbul   sex shop   seks shop   usa sex toys   seks shop istanbul   seks shop istanbul   seks shop istanbul   vibratör   realistik penis   realistik vibratör   gay sex shop   bdsm   anal vibratör   belden bağlamalı   strapon   zenci vibratör   sex makinesı   pet shop   iç giyim   jartiyer iç giyim