vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   

sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop  

sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop  

Bulancak “Balkon Konuşması” na 1948 de tanık oldu


Bu haber 2017-08-29 13:57:32 eklenmiş ve 1435 kez görüntülenmiştir.

Balkon konuşması Bulancak’ta 1948'de şimdilerde Atatürk Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşti.

 

bulancakhaber.net’in edindiği fotokopi fotoğrafında tarih kokan bilgiler ışığında siz değerli okuyucularımızla bunu paylaşmak istedik.  Bulancak Cumhuriyet Meydanı Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Gürsoy Eczanesinin üstünde ki balkonda 1948 de Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Rahmetli İsmet İnönü’nün ziyaret ettiği bir zaman diliminde balkonda yaptığı konuşma halen ilçemizin büyüklerinin hafızlarında yer edinmektedir. bulancakhaber.net’e ulaşan ve hemen tüm siyasetçilerin kullandığı bir propaganda biçimi olan balkon konuşması yapan Cumhuriyet halk partisi Genel Başkanı İsmet İnönü’nün şimdilerde Bulancak Cumhuriyet Meydanı Atatürk caddesi üzerinde bulunan Gürsoy Eczanesinin üstünde ki balkonda bir konuşma yaparken çekilen fotoğraf bizlere ulaştı. Sizin de fotoğrafta gördüğünüz gibi 1. Numaralı rakam ile gösterilen Cemil Sarigöl, 2 numaralı Abdullah Sezer (kasketli), 3 numara Hacı Ömer Yamak ve 4 numaralı fotoğraf ta ise İsmail Eriş ve daha ismini sayamadığımız birçok Bulancaklı halkımız bu tarihi konuşmaya tanık olduğu görülmüştür. Bu da gösteriyor ki balkon konuşmalarına Bulancak 1948 den bu yana katıldığı ve tanık olduğunu öğrenilmiştir.

 

 

İsmet İnönü ile yan yana olan Cemil Sarigöl’un kız kardeşi Sevim Sezer ve o günlere tanık olan ve evlerinde yemek yediği Abdullah Sezer’ın gelini Nesrin Sezer ile bulancakhaber.net Genel yayın Yönetmeni Mehmet Yaşar görüştü. İsmet İnönü’nün o tarihte şimdilerde Bulancak Giresun dolmuş durağının bulunduğu yeşil apartmanın önünde ki ev de Abdullah Sezer’in karısı Kadriye Sezer’in elinde hazırlanan ve evlerinde yenilen kuzu dolma yediği ve hoş sohbet ettiklerini o evin yerinde Sezer Apartmanın da anlattılar.    

 

 Kaynak; Radikal.com.tr  Radikal Hayat

Balkon konuşması’ Türkiye’ye biraz yabancı bir kavram olmasına karşın liderler tarafından dünyada oldukça sık kullanılıyor. ABD Başkanı Franklin Roosevelt’ten İtalyan lider Benito Mussolini’ye; Sovyet Devrimi’nin mimarı Vladimir Lenin’den Alman lider Adolf Hitler’e; Papalardan Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez’e; ABD Başkanı Barack Obama’dan Japon imparatorlarına, ABD’li insan hakları savunucusu Martin Luther King’den Romanya’nın eski devlet başkanı Nikolay Çavuşesku, 1948 de CHP Genel Başkanı rahmetli ismet İnönu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kadar çok sayıda devlet adamı ‘balkon konuşması’ ile kitleleri coşturmuş ve ulaşmıştır.  



Tarihe geçen balkon konuşmaları 


*Lenin’in Saint Petersburg’daki malikanenin balkonundan 1917’de yaptığı konuşma Sovyet Devri-mi’nin simgelerinden biri haline geldi. Bina 1957’de ‘Devrim Müzesi’ olarak yeniden düzenlendi. 

*Balkon konuşmalarının en meşhuru Mussolini’nin Venedik Meydanı (Piazza Venezia)’ndaki bir binanın balkonundan yaptığı konuşmalardı. 

*Avrupa’da 2. Dünya Savaşının zaferle sonuçlanmasının ardından dönemin İngiltere Başbakanı Winston Churchill, 8 Mayıs 1945’te Buckingham Sarayı’nın balkonundan bir zafer konuşması yaptı. Churchill’e bu konuşması sırasında Kral VI. George, Kraliçe Elizabeth ve prensesler Elizabeth ve Margaret eşlik etti. 

*1963’de soğuk savaş devam ederken dönemin ABD Başkanı John F.Kennedy’nin Batı Berlin’deki Shöneberg Belediyesi’nin balkonundan yaptığı konuşma tarihe geçti. Kennedy’nin Almanca “Ben Berlinliyim” diyerek Sovyetlere gözdağı vermesi uzun süre konuşuldu. 

*Beyaz ırkçılığının kurbanlarının simgesi sayılan Nelson Mandela, 27 yıllık hapis ‘cezasını’ tamamlamasının ardından Cape Town’daki belediye binasının balkonuna çıkarak yaklaşık 100 bin Güney Afrikalıya hitap etti. Mandela’nın konuşması ırkçılığa karşı kazanılan zaferin bir simgesi oldu. 

*Barack Obama, ABD Başkanı seçilmesinin ardından 20 Ocak 2009 tarihinde Beyaz Saray’ın balkonundan yaptığı teşekkür konuşmasında, “Biz Hıristiyan, Müslüman, Yahudi, Hindu ve ateistlerden oluşan bir ulusuz” dedi. 

*Evita adıyla tanınan Eva Peron, Arjantin Başbakanı eşi Juan Peron’un muhalifleri tarafından tutuklanması üzerine ünlü Casa Rosada Sarayı’nın balkonuna çıkıp 300 bin kişinin önünde eşinin serbest bırakılmasını talep etti. Bu isteğinin yerine getirilmesinden sonra bir daha balkona çıkarak sosyal adaletsizlik ve yoksullukla savaşma çağrısında bulundu.

 

Hemen hemen tüm siyasetçilerin kullandığı bir propaganda biçimi olan ve Türkiye de her ne kadar Ak parti Genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın balkon konuşmaları akıllara gelse de Bulancak’ta 1948 yılında böylesi bir tarihi konuşmayı CHP Genel Başkanı İsmet İnönü’nün da yaptığı öğrenildi. Ak parti Genel Başkanı ve aynı zamanda T.C Cumhurbaşkanı olan R. Tayyip Erdoğan'ın zafer konuşmalarını yaptığı balkon konuşmasını Bulancak ve bölge halkı 1948 de rahmetli İsmet İnönü ile yıllar önce yaptığı tarih kokan bu fotoğrafta gün ışığına çıktığı görüldü.

 

 

 

 

 

 

 

ETİKETLER : Bulancak Balkon Konuşması 1948 tanık oldu ismail eriş cemil sarıgöl hacı ömer yamak bulancak haber giresun haber ismet inönü recep tayyip erdoğan ak parti
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GERÇEK HAYAT HİKAYELERİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Bulancak Haber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
sex shop

sex shop istanbul   sex shop   seks shop   usa sex toys   seks shop istanbul   seks shop istanbul   seks shop istanbul   vibratör   realistik penis   realistik vibratör   gay sex shop   bdsm   anal vibratör   belden bağlamalı   strapon   zenci vibratör   sex makinesı   pet shop   iç giyim   jartiyer iç giyim